Zorganizowana przez Stowarzyszenie Muzeum Jedwabnictwa Milanowskiego  wystawa „Dotyk Jedwabiu” rozpoczęła swe podwoje na Festiwalu Otwarte Ogrody w czerwcu 2016,  a następnie gościła przez dwa wakacyjne miesiące w Galerii Matulka w Milanówku.

Swoje prace zaprezentowali: Danuta Olender, Ewa Noińska, Alicja Narbutt, Joanna Mokrzycka, Andrzej Niewolewski.

Autorzy prac swój warsztat malarski nabywali i kształtowali w Zakładach Jedwabniczych . Różnorodność technik i tematy obrazów wynikają z indywidualnych upodobań. Przewijał się motyw kwiatów, krajobrazów, zwierząt.

3 września 2016 w Galerii Matulka można było oglądać – dotykać wzrokiem jedwabne obrazy po raz ostatni. Była także możliwość ich nabycia.

Wystawa cieszyła się dużym powodzeniem, to mobilizuje do powtórzenia przedsięwzięcia. Gratulujemy autorom prac.  Dziękujemy wszystkim odwiedzającym.

Wystawa  „Dotyk Jedwabiu” została zorganizowana przy wsparciu Milanowskiego Centrum Kultury.

Honorata Kuraszkiewicz

Prezes Zarządu Stowarzyszenia Muzeum Jedwabnictwa Milanowskiego